Wpisy

 • piątek, 27 kwietnia 2012
  • Był taki klub ... Tiekstilszczik Kamyszyn

   W 1958 roku pracownicy zakładów tekstylnych i bawełnianych założyli przyzakładowy klub Tiekstilszczik Kamyszyn za zgodą kierownika zakładu. Pierwszy występ pracowników włókienniczych w wielkich ligach nie przeszedł niezauważony, i zrobił najbardziej korzystne wrażenie na szerszej społeczności piłkarskiej w Rosji. W 2009 roku mer Kamyszyna podał decyzję o rozwiązaniu prawnym klubu, jednak młodzi kibice i ludzie wzięli sprawę w swoje ręce i aktywowali klub i od tego momentu klub gra w rozgrywkach ligowych okręgu Wołgogradzkiego, radząc sobie dobrze jak nie pierwsze to drugie miejsce w trakcie trwania rozgrywek.

   Logo zespołu z Kamyszyna

   Od 1991 roku zespół grał w najwyższej lidze rozgrywkowej dość z dobrym powodzeniem w sezonie 1993 roku zajął 4 miejsce i to mu dało grę w P.UEFA wówczas, zaczynając dobrze swoją przygodę z P.UEFA w sezonie 1994/1995 wygrywając w dwumeczu z Węgierskim Békéscsaba, jednak później klub trafił na Francuski FC Nantes przegrywając w dwumeczu z bilansem aż 4-1. Wszystkie mecze Tiekstilszczika były rozgrywane ze względów na stadionie Dynama Moskwa, gdyż stadion w Kamyszynie nie spełniał wymogów UEFA i od tamtej pory przebudowano stadion tak by w przyszłości spełniał wymogi UEFA oraz kolejnym powodem odmowy był brak lotniska w pobliżu miasta nie pomogły apele, aby piłkarze przeciwników lądowali na wojskowym lotnisku w Kamyszynie. W 1994 roku do Kamyszyna na mecz przyjechała drużyna Palmeirasu i wygrała 0-3, ale wynik nie popsuł nastrojów w zespole.

   Piłkarze Tiekstilszczika i Palmeirasu na wspólnej fotografii ( 17 czerwiec 1994 ) 

   W sezonie w 1996 roku, zespół pokazał spektakularny futbol, ​​ostatecznie zajął dopiero 10 miejsce w lidze, ze względu na kryzys gospodarczy nie był to jednak zły wynik. Na mecze przychodziło czasem po 13 tyś widzów, a średnia frekwencja na meczach wynosiła ok. 10,5 tyś. widzów na mecz, co było rekordem w najwyższej lidze rozgrywkowej w przeliczeniu na jednego mieszkańca! W sezonie 1996/97 klub spadł z najwyższej ligi, odeszli najlepsi piłkarze klubu, a rok później klub spadł z drugiej ligi i tym samym Tiekstilszczik zaczynał grę w lidze okręgowej, a gdy sponsor holding energetyczny RAO JES się wycofał, wtedy klub już całkiem upadł spadając do drugiej dywizji okręgu Wołgogradzkiego.

   Mecz ligowy, Spartak - Tiekstilszczik 4-1 ( 26.03.1994 ) 

   Stadion zbudowano w 1973 roku w miejsce wąwozu napełnionego wodą, postawiono wtedy boisko i małą platformę na 1,2 tyś widzów, później w latach 80-tych rozszerzono obiekt i już stadion mógł pomieścić ok. 3 tyś widzów z czasem stadion zaczynał się rozrastać i do roku 1993/1994, stadion mógł pomieścić max.15 tyś widzów, jednak ostatni remont był w latach 2003/2004, który polegał tylko i wyłącznie na instalacji plastikowych krzesełek. Teraz całkowita pojemność areny to ok. 10 tyś. miejsc, a jeśli jest jakaś konieczność z powodu koncertu czy wiecu wyborczego to wtedy stadion może pomieścić 12 tyś. widzów. Na mecze przychodziło dość mało widzów, rekord jedyny jaki odnotowano to był w roku 1993 przeciwko Spartakowi Moskwa, gdzie wtedy wówczas zasiadło na obiekcie 16,3 tyś widzów w pierwszej najwyższej klasie rozgrywkowej w Rosji.

    

   Kibice w latach 80tych w trakcie świetności Tiekstilszczika Kamyszyn

   Największe ostatnie frekwencje na meczach Tiekstilszczika Kamyszyn :

   31.10.2008 z : Torpedo Władimir - 2 tyś widzów

   26.08.2007 z : Drużba Majkop - 1,5 tyś widzów

   17.07.2007 z : KaukazTransGaz 2005 - 1 tyś widzów

   przeważnie ostatnimi czasy frekwencja wynosiła od 100 do 700 widzów, wliczając oczywiście pojedynczych kibiców gości.

    

   Obecni kibice na meczu drużyny z Kamyszyna

   Tiekstilszczik Kamyszyn to kolejny zespół po Rotorze Wołgograd czy Żemczużynie Soczi, który musiał/musi grać od amatorskiej ligi rosyjskiej z różnych powód, gdzie jeszcze nie tak dawno grali na salonach europejskich czytaj Rotor i Tiekstilszczik ...

   źródła zdjęć: infokam.su/vid87.livejournal.com/greatfootball.com.ua/soccer.obninsk.ru/fanat1k.ru

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   ascalcin
   Czas publikacji:
   piątek, 27 kwietnia 2012 12:36
 • piątek, 17 lutego 2012
  • W Korei Północnej też jest liga piłkarska

   Koreę Północną każdy zna i wie, iż to jest najbardziej zmilitaryzowany kraj na świecie z brakiem jakichkolwiek obiektywnych informacji na temat tego kraju oraz z wielkim głodem z którym kraj walczy od 1993 roku. Nawet w takim totalitarnym państwie istnieje sport oraz piłka nożna, a także liga piłkarska w tym kraju. W 1972 roku powstała najwyższa klasa rozgrywkowa w Korei Północnej, rozgrywane były mecze od września do października w systemie mecz i rewanż, lecz składała się z drużyn najlepsze z najlepszych przykładowo uczestniczyły w niej 4 lub 3 najlepsze drużyny w Korei Płn. zwycięzca nie był kwalifikowany ponoć jako zwycięzca ligi w KRLD.

   Ligowy mecz w Korei Płn. kadr z TV państwowej

   Istniał inny system rozgrywek od 1960 roku działały rozgrywki pod nazwą Techniczne Rozgrywki Innowacyjne. Mecze rozgrywane w lutym, maju i czerwcu wyłaniały mistrza kraju oraz jedną drużynę, która żegnała się z tym systemem rozgrywek. W 2010 roku postanowiono zmienić nazwę oraz formułę rozgrywania meczy piłkarskich i liga obecnie nazywa się w przetłumaczeniu na jęz.Angielski, Premier Soccer League. Tutaj w nowo powstałych rozgrywkach jest dość nietypowa organizacja meczy, gdyż gra się w 6 etapach i liczba drużyn jest zmienna, na przykład w pierwszym etapie liczba drużyn w 2011 roku wynosiła 10 zespołów w drugim to było już 12 zespołów, natomiast w trzecim ponownie 10.

   drużyna mistrza kraju z roku 2010, 25 Kwietnia Sport Klub

   Zwycięzca ligi nie gra w żadnych Azjatyckich pucharach odpowiedników europejskiej Ligi Mistrzów czy Ligi Europejskiej. Od 1993 roku czyli gdy wybuch wielki głód, Północno-Koreańskie drużyny nie wyjeżdżają poza teren swojego kraju w rozgrywkach AFC można ujrzeć mistrzów piłkarskich np z Birmy, Wietnamu czy Nepalu, jednak na próżno szukać w nich jakąkolwiek drużynę z tego zmilitaryzowanego kraju, osobnym rozdziałem jest oczywiście kadra narodowa, która wg terminarzy FIFA rozgrywa swoje rozgrywki u siebie jak i na wyjeździe pod czujnym okiem i obserwacją agentów ze swojego kraju.


   Piłkarze reprezentacji Korei Północnej na treningu

   Na meczach ligowych tłumów nie ma, nie ma co się dziwić oczywiście, natomiast brak jakikolwiek danych na temat cen biletów o ile istnieją w sprzedaży na mecze ligowe, brak danych również czy mecze, te które nie mają dużego znaczenia w lidze są za darmo, jednak w Korei Płn. jest oficjalnie 12 stadionów, gdzie jeden jest wg przywódców największym na świecie pod nazwą Rungrado czyli stadion 1 maja, mieszczący 150 tyś miejsc, rozgrywane tam są mecze jedynie rep.Korei Płn oraz żeńska kadra piłki nożnej, a także stadion służy do parad i różnych wydarzeń związanych z rocznicami np urodzin czy rocznica objęcia przywództwa. Tutaj na stadionie w 2000 roku, Kim Dżon Il przyjął Madeleine Albright, sekretarz stanu US za kadencji Billa Clintona. Oczywiście na stadionach nie może się obejść bez flagi państwowej podobizny Kim Ir Sena czy Kim Dżon Ila, niebawem z biegiem czasu będzie widnieć podobizna z wizerunkiem Kim Dżon Una.

   150 tyś. stadion podczas barwnego pokazu

   Lista wybranych klubów, które są niemal w stu procentach uzależnione od aparatu państwowego.

   25 Kwietnia - piłkarzami tego klubu są żołnierze Armii Płn-Koreańskiej.

   Amnokkang - z ramienia Ministerstwa Bezpieczeństwa Ludowego KRLD.

   Kyonggongop - z ramienia Ministerstwa Przemysłu Lekkiego KRLD.

   Kigwancha - z ramienia Ministerstwa Kolei.

   Zawodnicy klubów nie mają żadnych kontraktów, grają za darmo lub pół darmo (czytaj dostają takie możliwości finansowe, aby starczyło na skromne jedzenie), brak jakichkolwiek transferów między klubami, brak jakiegokolwiek zagranicznego piłkarza nie ukrywajmy kto by chciał grać w lidze, która jest sterowana przez przywódców i gra w niej jest za darmo lub pół darmo. A co, gdy drużyna przegra ? ponoć trener Kim Jong-hoon z klubu Sobaeksu, musiał po fatalnych wynikach w lidze pracować 14 godzin dziennie na budowli przez pewien czas, Sobaeksu to klub satelicki zespołu 25 kwietnia czyli są to żołnierze, którzy nie łapią się do głównego zespołu jakim jest właśnie klub 25 kwietnia (nazwa klubu pochodzi z dnia i miesiąca powstania oddziałów anty-japońskich w 1932 roku). Obóz pracy również miał ponoć czekać na piłkarzy reprezentacji, gdy ci nie wyszli z grupy swojej na MŚ w 2010 roku, jednak nie wiadomo nic na ten temat czy to plotka bądź też prawdziwa drastyczna wersja.

   Na zakończenie skrót pewnego meczu z 2009 roku, emitowanego w państwowej TV, niestety nazwy drużyn są nieznane

    

   źródła zdjęć: nimg.nate.com/manhwa.sportschosun.com/cache.daylife.com/world-most.blogspot.com

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (3) Pokaż komentarze do wpisu „W Korei Północnej też jest liga piłkarska”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   ascalcin
   Czas publikacji:
   piątek, 17 lutego 2012 11:54
 • czwartek, 16 lutego 2012
  • Zambia niespodziewany triumfator PNA 2012

   Niespodziewanym triumfatorem w tegorocznej edycji PNA, która odbyła się w Gabonie i Gwinei Równikowej została rep. Zambii. Nikt oprócz Zambijczyków nie typował, że ta jedenastka będzie w finale, ba wygra cały ten turniej. Radość może być o tyle większa, iż obecni piłkarze dali wygraną po raz pierwszy od 1929 roku, kiedy to zaczął istnieć Zambijski Związek Piłki Nożnej. Wygraną zawodnicy zadedykowali tragicznie zmarłym piłkarzom, którzy zginęli w wypadku lotniczym w Gabonie w 1993 roku, lecąc na mecz z Senegalem ( el. do MŚ '94 ) .

    

   Po finale, piłkarze oddali hołd tragicznie zmarłym piłkarzy z 1993 roku u wybrzeży Gabonu

    

   Obecnie pierwsze miejsce zdobyte w 2012 roku w PNA, jest największym sukcesem poprzednie sukcesy na PNA wywalczone przez rep.Zambii to przegrany finał z Zairem i drugie miejsce w 1974 roku oraz także drugie miejsce w 1994 roku przegrany finał tym razem z rep.Nigerii wtedy silną i mocną drużyną w światku piłkarskim na kontynencie Afrykańskim.

    

   radość piłkarzy Zambii po zdobyciu trofeum

   Droga przez eliminacje na tegoroczny PNA nie zaczął się dla rep. Zambii tak różowo, pod koniec 2010 roku pierwszy mecz przegrali na wyjeździe z Libią 1-0, lecz później już było tylko lepiej i awansowali podopieczni francuskiego trenera, Rene Renarda. Zajęli pierwsze miejsce w grupie będąc lepszym zespołem od Libii o 1 punkt, Mozambiku czy Komor.

    

   rep.Zambii przed meczem z Komorami ( 1-2, 4/09/2011 )

   Kolejnym zaskoczeniem, iż wygrała drużyna Zambii, jest fakt, iż kraj nie jest bardzo bogaty jak większość Afryki, gdzie per capita ( dochód na jedną osobę ) wynosi ok. 1,600 $ (stan na 2011) a co za tym idzie ? fundusze na rozwój piłkarski nie jest zbyt duży, drużyny ligowe z Zambii nie robią w ogóle furory na arenie afrykańskiej piłki nożnej w klubowych rozgrywkach ligi mistrzów czy innych pucharach kontynentalnych.

     Zambijskie dzieci grające w piłkę nożną w Zambii

   Wreszcie wartość kadry była mniejsza nawet od obecnej wartości samego tylko D.Drogby czy Yaya Toure. Wartość wszystkich piłkarzy, który brali udział jedynie wywyższali takie reprezentacje jak np Nigru, Botswany czy Libii ...Christopher Katongo napastnik rep.Zambii został wybrany najlepszym piłkarzem turnieju zdobywając 3 bramki, natomiast najlepszym strzelcem wybranym został Emmanuel Mayuka urodzony w 1990 roku, również z rep. Zambii.

   Emmanuel Mayuka najlepszy strzelec reprezentacji oraz turnieju

   Jakie będą działania ze strony rządu i prezydenta Zambii po zwycięstwie ? początkowo kwota za wygranie PNA była 40 tyś $, jednak po wygranej rząd podniósł kwotę o 60 tyś $ i teraz kwota dla drużyny, która wygrała turniej wynosi już 100 tyś $. Dodatkowo strona rządowa i prezydencka oraz pewna firma obiecały, iż powstanie również miedzioryt z nazwiskami piłkarzy z 1993 roku czyli nazwiska ofiar katastrofy lotniczej w Gabonie, jak również nazwiska tegorocznych zwycięzców, dodatkowo każdy z piłkarzy otrzyma dom na terenie Zambii, a pewna firma zambijska podarowała w prezencie nowy 29-osobowy minibus dla reprezentacji. Wzrosły również nakłady ze strony sponsorów na rep. Zambii i to znacznie. Osoba z obecnego rządu zapowiedziała, iż Zambia będzie wyglądać teraz lepiej pod względem m.in samorządów, edukacji wczesnej czy ogólnej odbudowy kraju, aby podziękować zawodnikom za zwycięstwo w Pucharze Afryki w Gabonie i Gwinei Równikowej, miejmy nadzieję, iż na obietnicach się nie skończy i słowa wypowiedziane przez rządzących w tym kraju nie są pod wpływem wielkiej euforii i impulsu.

    

   droga dojazdowa do wioski w Zambii

   źródło zdjęć : rt.com/hdnux.com/goal.com/zambianfootball.net/panoramio.com

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   ascalcin
   Czas publikacji:
   czwartek, 16 lutego 2012 12:18
 • poniedziałek, 16 stycznia 2012
  • Nowy Prezes Związku Piłki Nożnej w Tadżykistanie - będzie lepiej ?

   Na początku tego roku, prezydent Tadżykistanu Emomali Rahmon podał nazwisko nowego prezesa Tadżyckiego Związku Piłki Nożnej, został nim starszy syn Rahmona, 24-letni Rustam Emomali, który tym samym jest najmłodszym prezesem związku piłki nożnej na świecie. Zastąpił on na tym stanowisku Suhrobowa Kosimowa, który był prezesem przez 10 lat, jednak po zwolnieniu Suhrob Kosimow został mianowany jako honorowy prezes związku, jednak wszelkie kompetencje przechodzą w ręce 24-letniego syna prezydenta Tadżykistanu.

    

   Rustam Emomali, kto to tak na prawdę jest za człowiek ? 

   Emomali jest założycielem w stolicy kraju Duszanbe drużyny piłkarskiej pod nazwą Istiqlol w której grał jako kapitan drużyny. Ale ze względu na nowe stanowisk jako prezes piłkarskiej federacji nie będzie już grał w Istiqlol - aktualnego mistrza Tadżykistanu z roku 2011 i 2010, w dążeniu do zapewnienia bezstronności. 

   Rustam jako piłkarz Istiqlol Duszanbe

   Oprócz tego, że obecnie został prezydentem federacji piłkarskiej w Tadżykistanie, Emomali jest również urzędnikiem w służbie celnej Tadżykistanu jako szef departamentu ds. walki z przemytem. Rustam na swojej konferencji pierwszej jako prezes przedstawił swój plan działa, który chce realizować w trakcie swojej kadencji to m.in :

   Chce, aby futbol w Tadżykistanie stał się "profesjonalny " niż dotychczas, co oznacza, że ​​zespoły powinny być rejestrowane i piłkarze powinni mieć profesjonalne jak na Zachodzie Europy kontrakty.

   Dodał, że chce stworzyć Akademie Piłkarskie, aby przyszli młodzi gracze rozwijali swe umiejętności niezbędne do konkurowania na międzynarodowych turniejach, mistrzostwach czy rozgrywkach na kontynencie Azjatyckim.

   Rustam założył klub Istiqlol w 2007 roku, w 2009 roku zadebiutowała drużyna w najwyższej klasie rozgrywkowej zajmując dobre dość miejsce, bo 4. Rok później w 2010 i w 2011 zajęła ona już pierwsze miejsce. Nie obyło się bez skandalów w tym czasie, drużyna w której grał syn prezydenta Tadżykistanu była faworyzowana przez sędziów.

    

   tabela na koniec sezonu 2011/2012

   Zdarzały się mecze, gdzie Istiqlol wygrywał mecze po 8-0 czy 10-0, najgłośniejsze zamieszki piłkarskie zdarzyły się już pierwsze w maju 2011 roku w meczu pomiędzy Istiqlol a Ravshan Kulab, sędzia w tym meczu podyktował w ostatniej minucie wątpliwy rzut karny dla klubu Rustama, gol oczywiście padł i klub Emomaliego wygrał 1-0. Następne awantury na trybunach i na ulicach kibice Ravshana spowodowali dnia 14 czerwca 2011 roku, również po meczu z Istiqlolem, jak padła bramka ? również po wątpliwym rzucie karnym pod koniec meczu, wygrał Istiqlol Duszanbe skromnie 0-1 i to pozwoliło, aby znów powiększyć przewagę wtedy nad drugim Regar-TAZ.

   Policja Tadżycka ochrania autokar Istiqlol Duszanbe przed fanami Ravshan

   Dzień po meczu czyli 15 czerwca fani Ravshan wyszli na ulice zaprotestować przeciwko korupcji i przeciwko złym działanom Rustoma Emomaliego, który wg nich on miał największy wpływ na wyniki w lidze, szczególnie na wyniki drużyny w której był prezesem i jednocześnie kapitanem drużyny. Rustom Emomali się nie przestraszył zamieszek i awantur z policją, wręcz przeciwnie dnia 28 czerwca ubiegłego roku, ojciec Emomali Rahmon podpisał ustawę, która ma odstraszyć potencjalnych awanturników, karą grzywny lub karą więzienia do lat 2.

   Natomiast obecnie reprezentacja Tadżykistanu zajmuje w rankingu FIFA dopiero 139 miejsce * i od czasu do czasu spada coraz co niżej w rankingu, najwyższe miejsce reprezentacja osiągnęła w 1997 roku zajmując 114 miejsce, najgorsze w 2003 roku - 180. Zajmuje ostatnie miejsce w grupie C, gdzie gra o awans do dalszej fazy w eliminacjach do MŚ 2014 z sąsiadem Uzbekistanem, Japonią i Koreą Północną, nie strzelając ani jednej bramki w 5 meczach! jeszcze jeden mecz pozostał z KRLD u siebie. Poziom piłkarzy reprezentacji Tadżykistanu jest bardzo słaby, ostatni wygrany mecz przez tę reprezentację był w marcu tamtego roku z rep.Sri Lanki ( 180 miejsce w rankingu FIFA * ) na wyjeździe, 2-0.

   Korea Płn. - Tadżykistan 1-0, jako wynik po 15 min. gry i jako końcowy

   Zmiana na stanowisku Prezesa Związku Piłki Nożnej w Tadżykistanie nie zmieni szybko stylu gry reprezentacji, być może z czasem jednak infrastruktura w wielu klubach Tadżyckich daje wiele do życzenia i pod względem wyszkolenia technicznego są lata świetlne od rep.Japonii czy Korei Płd., a większość, ba prawie wszyscy piłkarze, którzy grają w reprezentacji, są piłkarzami klubów z Tadżykistanu, tylko dwóch piłkarzy jest powoływanych spoza granic kraju z klubów rosyjskich z niższych lig niż Premier-Liga, odpowiednio z Szynnika Jarosławl i Neftechimik Niżniekamsk. Również wielkie wątpliwości może budzić nominacja Rustoma na nowe stanowisko, bez żadnego głosowania, przedstawiania kandydatury itp, po prostu nastąpił nepotyzm rodzinny ze strony rodziny Emomali, oczywiście na dzień dzisiejszy FIFA nie żąda wyjaśnień w tej sprawie.

    * stan na 15 stycznia 2012

   źródła zdjęć: gdb.rferl.org/neweurasia.net/eurasianet.org

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   ascalcin
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 16 stycznia 2012 18:17
 • czwartek, 12 stycznia 2012
  • Puchar Narodów Afryki 2012 - czas zacząć !

   Po raz 28-ty piłkarze z czarnego lądu będą rywalizować o miano najlepszej reprezentacji na kontynencie Afrykańskim w dniach od 21 stycznia do 12 lutego 2012 roku. W odbywającym się co 2 lata pucharze, wśród 16 ekip są 3 ekipy, które zagrają w PNA po raz pierwszy!

   Rep. Bostwany po raz pierwszy wystąpi na PNA

   Mowa tutaj o reprezentacjach m.in Bostwany, Nigru czy współgospodarza pucharu, Gwineę Środkową. Są to zaskoczenia o tyle, iż brakuje nam znanych reprezentacji narodowych mowa tutaj o m.in Nigerii, Kamerunu, Algierii czy Egipcie! który wygrał PNA 2010 w Angoli.

   Rep. Egiptu, zwycięzcy PNA 2010 w Angoli

   Natomiast jeśli chodzi o faworytów tegorocznego turnieju to na pewno są to piłkarze Wybrzeża Kości Słoniowej, Ghany oraz w mniejszym stopniu Maroko, Tunezja czy znani nam piłkarze z boisk europejskich z RPA. Gwinea Środkowa wraz z sąsiadem swoim Gabonem organizują 28 edycję PNA. Mecze będą się odbywać na 4 stadionach po 2 stadiony z Gabonu i Gwinei Środkowej. Mecz otwarcia będzie rozegrany na mieszczącym prawie 36 tyś. ludzi stadionie w Gwinei Środkowej, a mecz finałowy już w Gabonie na stadionie, który pomieścić może 40 tyś. widzów zainteresowanych meczem finałowym PNA 2012.

   Stadiony w Gabonie :

   Stade d'Angondjé - 40 tyś.

   Stade de Franceville - 35 tyś.

   Stadiony w Gwinei Środkowej :

   Estadio de Bata- 35,7 tyś.

   Nuevo Estadio de Malabo - 15,25 tyś.


   TOP 5 reprezentacji najwyżej rozstawionych w rankingu FIFA

   stan na 12 stycznia 2012 :

   W.Kości Słoniowej - 16

   Ghana - 29

   Senegal - 44

   Tunezja - 59

   Maroko - 61


   Top 4 najsłabszych drużyn wg rankingu FIFA :

   Gwinea Środkowa - 151

   Sudan - 112

   Niger - 98

   Bostwana - 96

   Mogłoby się wydawać, iż wszyscy piłkarze np Gwinei Środkowej grają w rodzimej lidze, otóż piłkarze tej reprezentacji grają głównie w niższych ligach hiszpańskich, natomiast najwięcej piłkarzy, którzy grają w rodzimej lidze to piłkarze m.in z Libii, Bostwany czy Sudanu.

   Moussa Maazou najbardziej znany piłkarz rep.Nigru

    Większość reprezentacji szkoleniowcami są trenerzy spoza Afryki, bo aż 9 reprezentacji zatrudnia trenerów nierodzimych, natomiast tylko 7 zatrudnia swoich lub, którzy mają podwójne obywatelstwo w tym rodzimej reprezentacji, którą prowadzi. Oczywiście to się przekłada na grę piłkarzy, myśl szkoleniowa jest ważna oraz wyszkolenie w klubach tychże zawodników.

   Francuz Hervé Renard jako trener rep.Zambii

    Podział na grupy :

   Grupa A : Gwinea Środkowa, Libia, Senegal, Zambia

   Gruba B : W.Kości Słoniowej, Sudan, Burkina Faso, Angola

   Grupa C : Gabon, Niger, Tunezja, Maroko

   Grupa D : Bostwana, Ghana, Gwinea, Mali

   Wszystkie mecze będzie można obejrzeć w Eurosporcie i Eurosporcie 2, jak praktycznie każdą edycję PNA. Można mieć nadzieję, iż piłkarze od Sudanu czy Libii po W.Kości Słoniowej dostarczą nam emocji i będziemy mogli oglądać futbol na dość wysokim poziomie.


   źródła zdjęć : mtnfootball.com/cdn.chillnite.com/supersport.com/nilesports.com

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   ascalcin
   Czas publikacji:
   czwartek, 12 stycznia 2012 13:23
 • czwartek, 29 września 2011
  • Nowy stadion w Groznym, najnowocześniejszy obiekt na Kaukazie

   Stadion pierwszoligowego Czeczeńskiego Tereka Grozny, zaczęto budować już w październiku 2009 roku.W tym czasie wjechały buldożery na teren, gdzie miał stać nowoczesny stadion w Czeczenii. budowa trwała niecałe 2 lata, gdyż pod koniec maja 2011 roku rozegrano pierwszy oficjalny mecz na nowo powstałym stadionie do tego czasu były tylko mankiety i graficzne prezentacje stadionu Tereka Grozny. Prócz 30 tyś. stadionu wybudowane zostały również, tysięczna trybuna z boiskiem do treningu ze sztuczną nawierzchnią ( na tym treningowym boisku bocznym gra również drużyna rezerw Tereka i różne grupy młodzików tego klubu). Planowane jest również zbudowanie basenów dla 500 osób, korty tenisowe, boisko do siatkówki i koszykówki, jak również sale do uprawiania boksu i zapasów, gdyż jak wiemy Ramzan Kadyrow jest miłośnikiem boksu( Mike Tyson'a ) jak i również różnych innych rodzajów tego rodzaju sportu.

   komputerowa grafika przed budową stadionu.

   Stadion Tereka jest najnowocześniejszym obiektem sportowo-piłkarskim w zniszczonym przez dwie wojny Czeczenii, ba nawet na Kaukazie, nawet w sąsiedniej republice Dagestanie, nowa potęga Anży Machaczkała nie ma tak świetnie prezentującego się stadionu jak Czeczeński klub. Anży, która staje się powoli potęgą piłkarską w Rosji gra na stadionie zbudowanym od podstaw w 1927 roku, który zna nawet czasy Józefa Stalina stadion, który mimo wszystko w 2000 roku został przebudowany i odremontowany. Stadion im.Akhmada Kadyrowa nie trudno zgadnąć jaki ma kolor krzesełek,i tak to są kolory zielony, biały i czerwony mający przypominać flagę Republiki Czeczeńskiej z jednej strony z drugiej jest napis na większości krzesełek koloru czerwonego Grozny w języku rosyjskim oraz FK Terek również w języku rosyjskim, na zielonej większości krzesełek widnieje napis Akmadowa Kadyrowa.

    

   Przed meczem Terek - Krylja Sowietow ( 2-0 - Liga ) 18/06/11

   Prezydentem Tereka jest znany prezydent Czeczeński, Ramzan Kadyrow, który bez namysłu nazwał nowy stadion im. swojego zmarłego w zamachu ojca Akhmada Kadyrowa, ba nawet przy głównym wejściu na stadion widnieje wielki portret w kolorze jego oraz obecnego premiera i byłego prezydenta Rosji Władimira Putina.

   Pełne trybuny stadionu na pierwszym meczu na tym stadionie z Anży ( 20/5/2011 - Liga )

   Stadion może pomieścić 30 tyś. widzów taka liczba od otwarcia w maju 2011 roku zdarzyła się jak na razie tylko dwa razy. Pierwszy raz to 12 maja, kiedy to przyjechały byłe gwiazdy futbolu m.in Maradona, Figo, aby otworzyć nowy obiekt rozgrywając mecz z drużyną złożonych z piłkarzy Tereka, polityków czy samego Ramzana Kadyrowa. Drugi raz 30 tyś. to było już w oficjalnym meczu ligowym, ba w meczu derbowym rejonu Kaukaskiego, gdyż na stadion im.Akhmada Kadyrowa zawitała Anży Machaczkała. Z Machaczkały stolicy sąsiedniego Dagestanu do Czeczeńskiego Groznego pociągiem jest ok.3 godz i 20 minut.

   Kibice Dagestańskiej Anży Machaczkała przed głównym wejściem na stadion.

   Średnia frekwencja na meczach to plus/minus 16 tyś widzów na jednym meczu oto przykładowe 3 mecze :

   07/08/11 - Spartak Moskwa ( 18 tyś. ) - Liga

   18/09/11 - Lokomotiv Moskwa ( 12,5 tyś. ) - Liga

   21/09/11 - Torpedo Władimir ( 12,7 tyś. ) - P.Rosji

   Sprawa ceny biletów jest następująca otóż bilety na mecze Tereka na owym stadionie kosztują na dzień dzisiejszy od 100 do 300 rubli * czyli w przeliczeniu na nasze PLN to jest granica od 10 zł do 30 zł * na każdy mecz. Cena nie jest zbyt wielka, jednak z drugiej strony przy 45%    ( stan na 2010 rok ) bezrobociu w republice to kwota 100 rubli jest wysoka nie mówiąc już o kwocie 300 rubli, więc też stąd ta niska frekwencja na trybunach nowoczesnego stadionu. Ramzan Kadyrow ma nadal nadzieję, że obiekt zbudowany za m.in jego pieniądze stanie się obiektem na mistrzostwa świata, które odbędą się w Rosji w 2018 roku.

    

   * dane na dzień 29 września 2011 -

   kurs walut rubla rosyjskiego w NBP ( 0,10 gr )

   zdjęcia : fc-terek.ru/Guardian.co.uk/img-fotki.yandex.ru/farm3.static.flickr.com

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   ascalcin
   Czas publikacji:
   czwartek, 29 września 2011 19:00
 • wtorek, 27 września 2011
  • Do widzenia Żemczużyno Soczi.

   Żemczużyna Soczi, klub powstały w 1991 roku zaraz po rozpadzie ZSRR klub, który jest umiejscowiony w Kraju Krasnodarskim w mieście Soczi.Klub z Soczi bez wielkich sukcesów grał w niższych ligach niż Premier-Liga Rosyjska z niezbyt wielkimi sukcesami przez 12 lat w roku 2003 postanowiono rozwiązać ówczesny klub i tym samym Żemczużyna musiała zaczynać swoją piłkarską działalność od lig amatorskich w Rosji.

    

   Herb Żemczużyny Soczi po reaktywacji

   ( data powstania klubu pierwotna - 1991 )

   Nastąpiła reaktywacja wielkiej piłki nożnej w Soczi w 2007 roku dzięki inicjatywy pierwszego historycznego trenera Żemczużyny, Arsena Najdionowa.Został wtedy on trenerem jak i wice-prezesem odradzającego się na nowo klubu z Kraju Krasnodarskiego.Klub awansował pod jego kierownictwem z Amatorskiej Ligi "Południe" do Trzeciej Ligi " Południe " z drugiego miejsca. Gra w owej 3 lidze " Południe" również zakończyła się tylko dwurocznym udziałem w tej lidze, wpierw klub zajął 6 miejsce, by rok później być już pierwszy. W 2008 roku zmienił już się zarząd klubu oraz trener klubu do Żemczużyny przybył bogaty biznesmen Dmitrij Jakuszew, który był sponsorem jak i prezesem.

    

   Zawodnicy z Soczi w 2008 roku ( 3 liga " Południe " )

   Gdy zespół awansował do przedsionka Premier-Ligi, zaczęły się spore ruchy transferowe dzięki pieniądzom bogatego biznesmena, zatrudniono m.in na funkcji szkoleniowca słynnego bramkarza Stanisława Czerczesowa znanego z m.in ze Spartaka Moskwa czy Austriackiego FC Tirol Innsbruck.Pozyskano, aż 16 nowych graczy do klubu Soczi, a wypożyczonych zostało 9 piłkarzy, zawodnicy, którzy wywalczyli awans do Drugiej Ligi zostali sprzedani do innych zespołów, wypożyczonych lub zwyczajnie nie przedłużono z nimi nowych umów.Klub pozyskał na 2gą ligę sponsora, który dostarczał sprzęt techniczny i produkował koszulki, Niemiecki Adidas, w klubie atmosfera odżywała z dnia na dzień, pojawiali się nowi piłkarze m.in Bułyga znany z gry w Bate Borysów, napastnik Papadopoulos znany z gry w Bayerze Leverkusen czy Denis Bojarintsiew, który grał niegdyś w Spartaku Moskwa.

    

   Piłkarze na treningu.

   Budowano klub z myślą o grze w Premier-Liga, w swoim pierwszym sezonie w 2giej lidze, Żemczużyna zajęła dopiero 8 miejsce, klub nawet zaczął normalnie sezon 2011/2012, jednak nie pograł długo, gdyż tylko 19 kolejek na 38 kolejek możliwych ( 20 zespołów w lidze ). Na mecz z Uralem nie odbył się już przyznano drużynie z Urala 3 punkty i postanowiono, iż tak będzie już do końca sezonu, gdyż klub z Soczi będzie oddawał mecze ( walkowery będą przyznawane z góry dla drużyn, które będą grały z Żemczużyną). Jak podał bogaty biznesmen pod koniec lipca tego roku, klub nie doszedł do porozumienia z inwestorami i zawodnikami ws.nowych kontraktów, zaległości z wypłatami poborów zaległy, aż do 3 miesięcy.

   Torpedo Armavir - Żemczużyna Soczi 3-4 ( 4/7/11 - P.Rosji )

   Z miejsca zawodnicy zostali zapewnienie ze stron władz, iż ich pensje zostaną wypłacone, a oni sami dostali wolną rękę i mogą szukać klubów nowych dla siebie. Zawodnicy opuścili klub do pobliskich innych klubów, które leżą nieopodal Soczi. Oto przykłady zawodników, którzy znaleźli nowych pracodawców.

   Witalij Bułyga ( Gazovik Orenburg/ 2 liga )

   Denis Bojarintsiew ( Tom Tomsk/Premier-Liga)

   Serghei Covalciuc ( Czernomorec Odessa/Ukraińska Premier-Liga)

   Michal Papadopulos ( FK Rostow/Premier-Liga)

   Trener Stanisław Czerczesow już ma nowego pracodawcę zatrudnił go charyzmatyczny Czeczeński prezes Tereka Grozny, Ramzan Kadyrow, kontrakt podpisano na 2 lata.

   Kibice Żemczużyny Soczi na meczu z Dynamo Briańsk 2-4 ( 28/6/11)

   Na pewno spadnie już frekwencja na meczach grup młodzieżowych w tym zespole, ba nie zostanie nawet garstka, garsteczka fanów. Frekwencja w niektórych meczach była dość wysoka stadion w Soczi może pomieścić ponad 10 tyś widzów, jednak faktem jestem, że nigdy nie było tej liczby zapełnionej, ale zdarzała się frekwencja z rzędu np ponad 8 tyś. widzów w danym meczu.

   Lista meczy i frekwencja na trybunach w Soczi.

   17/7/11 - FK Rostow 8.8 tyś. ( P.Rosji )

   15/5/11 - Ałanija Władykaukaz 6.5 tyś ( Liga )

   25/4/11 Khimki 8.5 tyś ( Liga )

   Co dalej z futbolem w Soczi ? Dmitrij Jakuszew, poinformował, że w Żemczużynie będzie i jest nadal sekcja piłkarska, będzie ona szkolić młodzież oraz grupy młodsze, a on sam będzie się aktywnie udzielał lecz w przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w 2014 roku właśnie w Soczi, przez ten powód ograniczył wydatki na klub z Soczi na rzecz zbliżających się Igrzysk Olimpijskich.

   źródła zdjęć: nfpm.ru/wikipedia.ru/eurosport.ru/onedivision.ru

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   ascalcin
   Czas publikacji:
   wtorek, 27 września 2011 20:31
 • czwartek, 16 czerwca 2011
  • Quo Vadis , Grecjo ?

   Niestety, ale Grecja jest w coraz cięższej sytuacji finansowej, Grecy nie chcą sobie pomóc , muszą :

   1. sprywatyzować sporą część swojej gospodarki i banki ,
   2. zdredukować płace ,
   3. podwyższyć podatki VAT ,
   4. podwyżka cen i innych dóbr,

    

   Niestety Grecy nie chcą się zgodzić na to, pokazując swoje niezadowolenie poprzez demonstracje , manifestacje w stolicy kraju Atenach.

   

   Grecy nie umieją oszczędzać swoich pieniędzy, sporą część albo większość swoich poborów wydawali na dobra osobiste np na lepsze auta czy też przesiadując z rodzinami w tawerna do późnych godzin.Oczywiście kryzys w Grecji jest odczuwalny w całym kraju , lecz nieco w mniejszym stopniu na wyspach typu : Korfu czy Kreta.

   Widząc Greków na Krecie zauważyłem , że oni nie kwapią się zbytnio do pracy , utrzymując się ze sprzedaży pamiątek i z innych lekkich prac myślenie Kretańczyków "zarobić a się nie narobić" jest widoczne do dziś , jednak wyspy te są bogate w turystyczne dochody i ich lenistwo nakręca właśnie turystyka oraz upalna latem pogoda , która dochodzi w klimatyzacji nawet do 40*C .MFW i UE długo się zastanawia czy dać kolejne transze pomocy , widząc Greków niezadowolonych z racji cięcia i uszczuplenia najbliższych lat , gdyż jak tak dalej pójdzie będzie to w UE pierwszy kraj - bankrut . Na owym Greckim kryzysie stracili już udziałowcy i zagraniczni przedsiębiorcy , którzy zainwestowali w Grecji lub zakupili akcje państwowe najwięcej wierzycieli Grecja ma na Cyprze .

   Grecy zawsze wychodzi z założenia , że jakoś to będzie i carpe diem , jednak przyszedł ten moment , gdzie trzeba wziąć się w garść i ostro pracować na swoją gospodarkę , aby wybrnąć z kryzysu a przede wszystkim spłacić długi i kredyty wobec swoich wierzycieli a także wobec UE oraz MFW , a obecnie sprywatyzowanie swojej gospodarki nawet w połowie nie spowoduje , że Grecja załata ogromną dziurę budżetową i wychodzenie na minimalny dług będzie trwało i trwało , aż do dalszego któregoś pokolenia Greków.

   zdjęcia źródło:forbes.com/indymedia.org.uk/wayfaring.info/thetruthorthefight.com

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   ascalcin
   Czas publikacji:
   czwartek, 16 czerwca 2011 14:58
 • poniedziałek, 18 kwietnia 2011
  • Spartaku Moskwa , quo vadis ?

   Nie tak w tym sezonie start w lidze Rosyjskiej wyobrażali sobie wszyscy sympatycy wielokrotnego mistrza Rosji , Spartaka Moskwa.Zespół w obecnej edycji wystartował w Lidze Mistrzów zajmując trzecie miejsce zapewniając sobie tym samym start w następnej fazie Ligi Europejskiej trafiając kolejno na Szwajcarski FC Basel wygrywając w dwumeczu z bilansem bramkowym 4-3 , później gładko awansował wygrywając z innym wielokrotnym mistrzem Holandii Ajaxem Amsterdam w dwumeczu było 4-0 dla Spartaka,jednak trafiając na również kilkukrotnego i nowo koronowanego mistrza Portugalii , FC Porto wygrało już ze Spartakiem w obydwu meczach będąc lepszym w bilansie bramkowym , aż 10-3 ! Mogło się wydawać , że ówczesny trener Rosyjski urodzony w Estonii Walery Karpin poprowadzi zespół bardzo dobrze i pokona nawet FC Porto , skoro poszło mu gładko z samym wielkim Ajaxem , jednak to był już koniec marzeń o zdobyciu pucharu Ligi Europejskiej.

   Spartak Moskwa-Ajax 3-0 , Liga Europy - 2011.

   Walery Karpin prowadził klub od 2009 roku przejął stery trenerskie w klubie po Duńczyku Michaelu Laudrupie.Wracając do rodzimej ligi Spartaka Moskwa,klub wystartował najgorzej jak tylko mógł i niestety zajmuje po 5 kolejkach ostatnie miejsce !

   niepełna tabela ligi Rosyjskiej , kolejno - mecze , wygrane , remisy , porażki , bramki zdo. , bramki stra. i punkty .

   źródło: soccerstand.com - stan na dzień : 18.04.2011.

   warto przypomnieć ostatnich pięć sezonów wstecz , ile punktów miał po pięciu kolejkach klub z Moskwy , Spartak.

   06/07 ( 2 miejsce na koniec sezonu )
   6 punktów - 1 zwycięstwo - 3 remisy - 1 porażka

   07/08 ( 2 miejsce na koniec sezonu )
   11 punktów - 3 zwycięstwa - 2 remisy - 0 porażek

   08/09 ( 8 miejsce na koniec sezonu )
   6 punktów - 1 zwycięstwo - 3 remisy - 1 porażka

   09/10 ( 2 miejsce na koniec sezonu )
   7 punktów - 2 zwycięstwa - 1 remis - 2 porażki

   10/11 ( 4 miejsce na koniec sezonu )
   8 punktów - 2 zwycięstwa - 2 remisy - 1 porażka

   Obecny sezon to najgorszy w ciągu ostatnich kilku sezonów,zawodnicy przegrali już m.in na wyjeździe z Anży Machaczkałą , której kapitanem jest Roberto Carlos czy z zespołem kierowanym przez Rumuna Dana Petrescu , Kubaniem Krasnodar.Spartak Moskwa rozegrał już 3 spotkania wyjazdowe i nie zdobył w nich ani jednego punktu.Atak klubu Spartaka Brazylijski duet , Ari i Welliton zdobył w tym sezonie tylko 1 bramkę.Były słynny trener Spartaka Oleg Romancew , uspakajał media , kibiców Spartaka , aby dali spokój i więcej czasu dla urodzonego w Estonii , Rosjanina Walerego Karpina , że to tylko chwilowy kryzys i przemęczenie meczami LM i Ligi Europy.

   Kubań Krasnodar - Spartak Moskwa 3-1 , 2.04.2011.

   Tegoroczne transfery wielokrotnego mistrza Rosji , Spartaka nie były powalające z porównaniu z poprzednimi latami , gdzie do klubu zawitali m.in Irlandczyk Aiden McGeady czy Ari z AZ Alkmaar.Jednak nie usprawiedliwia to , że klub musiał rozpocząć zreformowane rozgryki ligowe w Rosji tak bardzo słabo.Jak wiemy dobrze , nie grają nazwiska a zawodnicy , jednak ci nie dają rady jak na dzień dzisiejszy z drużynami od siebie słabszymi , kadrowo i finansowo.Pozostaje mieć nadzieję,że nowo wybrany szkoleniowiec poukłada skutecznie zespół i z zespołem opuści strefę spadkową , spadek tego klubu nie jest w ogóle brany pod uwagę , klub ten występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej w Rosji od 1979 roku ! gdzie klub występował jeszcze w rozgrywkach piłkarskich w Związku Radzieckim.

   Na zdjęciu kadra Spartaka z 1979 roku,która awansowała do 1 ligi.

   Już raczej w tym sezonie nie ma co liczyć na mistrzostwo ze strony "Czerwono-Białych" tak nazywani są m.in piłkarze Spartaka przez swoich kibiców i kibiców z Rosji,gdyż obecnie w będący obecnie w dobrej formie Zenit S.Petersburg czy rywal zza miedzy , CSKA Moskwa ,obydwa kluby jak na razie po 10 punktów z tym,że CSKA jeden mecz zaległy z Krylią Sowietow.Jednak należy dodać,iż miejsce dające grę w Lidze Europy w następnym sezonie lub el.do Ligi Mistrzów są nadal realne pod warunkiem , dobrej gry niż obecnie i wpadki klubów z górnej części tabeli.Na koniec można dodać, że ostatnia koronacja Spartaka Moskwa na mistrza Rosji była w 2001 roku , za kadencji wspomnianego już wcześniej Olega Romancewa.

   zdjęcia:iol.co.za/firstnews.ru/fanat1k.ru

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   ascalcin
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 18 kwietnia 2011 21:00
 • poniedziałek, 07 marca 2011
  • W Dagestanie,buduje się silny zespół...

   Niedawno świat usłyszał o klubie z Rosji a konkretniej z Dagestanu na Kaukazie,dzięki głośnemu transferowi jaki klub przeprowadził.Roberto Carlos któż go nie zna?zna go cały świat wielokrotny reprezentant Brazylii.Przybył do klubu w obecnym okienku transferowym do klubu Anży.Weteran Brazylijski przeszedł za darmo z Corinthians skuszony dobrymi zarobkami jak na warunki piłkarskie nie mówiąc już o realia zarobkowe w Rosji.Brazylijczyk podpisał kontrakt na rok z możliwością przedłużenia o 1,5 roku jeśli zagra 2,5 roku w Anży zarobi ponad 10 mln $ a 5 mln $ za sezon gry w klubie.Nabycie tego słynnego piłkarza to chwyt również marketingowy,zyski oraz spora sprzedaż klubowych koszulek z jego nazwiskiem i inne gadżety związane z tym piłkarzem nie tylko zapewne przez kibiców Anży,ale i innych zespołów z sąsiednich republik,osoba Roberto Carlosa zapewne będzie przyciągać sporą rzeszę fanów nie tylko Anży,ale i innych kibiców,którzy będą przyjeżdzać na mecz do Machaczkały a co za tym idzie spory zysk ze sprzedaży biletów na mecze ligowe czy pucharu Rosji.

   Roberto Carlos w barwach Anży.

   Anży Machaczkała w poprzednim sezonie na 12 miejscu na 16 zespołów w najwyższej klasie rozgrywkowej w Rosji.Od 2003 roku do 2010 klub grał w 1 Dywizji,dopiero w 2009 roku awansował do Priemjer-Ligi zajmując 1 miejsce.Klub do tej pory wielkich sukcesów nie odnosił jedynie można wspomnieć o grze w P.UEFA w sezonie 2001/02 ze Szkockim Glasgow Rangers.UEFA postanowiła wtedy,że zostanie rozegrany jeden mecz ze względu na napiętą sytuację wtedy w sąsiedniej Czeczenii(trwała wtedy II wojna Czeczeńsko-Rosyjska)jako teren rozgrywania meczu UEFA podała stolicę Polski,Warszawę.Lepsi okazali się piłkarze Glasgow Rangers wygrywając skromnie 1-0.

   Kibice klubu ze stolicy Dagestanu,Anży Machaczkała.

   W tym roku klub pozyskał pierwszych zawodników z kontynentu Południowo-Amerykańskiego.Jak do tej pory najwięcej graczy spoza Rosji było zatrudnianych z Azerbejdżanu czy Gruzji ze względu na niezbyt ciekawe tereny jakimi były rejony Kaukazu oraz na niezbyt wielki budżet klubowy.W tym roku do klubu zawitali trzej Brazylijczycy Roberto Carlos , Diego Tardelli oraz inny obrońca Joao Carlos czy pomocnik Jucilei,cała ta czwórka Brazylijczyków kosztowała ponad 24 mln euro .W styczniu 2011 roku prezesem klubu został bogacz z Dagestanu Sulejman Kerimow,który specjalizuje się w interesach w wielu branżach m.in ropy naftowej czy w przedsiębiorstwach użyteczności publicznej.Wg Forbes'a jest na pozycji 136 na rok 2010 w rankingu najbogatszych ludzi na świecie a czwartym w skali Rosji.Kerimow również przeznacza pieniądze na różne fundacje dziecięce w okolicy i nie tylko.

   Anży Machaczkała przed meczem(2010r.)

   Niewątpliwie to nie będą jedyne głośne transfery jakie przeprowadzi Anży,pogłoski były niedawno takie,iż klub interesował się Włoskim niesfornym graczem Gennaro Gattuso piłkarzem AC Milan oferując ponoć 10 mln $ za rok gry w klubie na niektórych portalach Rosyjskich również można było przeczytać o rzekomym zainteresowaniu również Andriejem Arszawinem z Arsenalu Londyn.Jednego możemy być pewni,gdy zostanie otwarte okienko transferowe letnie w Rosji to zapewne przybędą inne sławne nazwiska lub gracze z np Brazylii,którzy będą skuszeni wielkimi pieniędzmi.Niebawem rusza kolejny sezon Priemjer-Liga i liga zweryfikuje siłę zespołu ze stolicy Dagestanu jak bardzo groźna jest obecnie drużyna Anży z czteroma nowo zakupionymi Brazylijskimi piłkarzami.

   mecz ligowy - CSKA Moskwa-Anży 4-0 ( 15.08.2010)

   zdjęcia:fk-rostselmash.ru/gstatic.com/fc-anji.ru/farm5.static.flickr.com

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   ascalcin
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 07 marca 2011 20:22

Kategorie

Kanał informacyjny

POLECANE STRONY :
Newsy z egzotycznych boisk

Liczniki wizyt