Wpisy

 • środa, 30 października 2013
  • Rosja przed Mistrzostwami Świata 2018 - sytuacja ulegnie poprawie ?

   W dniu 30 października 2013 r. w meczu pomiędzy Szynnik Jarosławl a Spartkiem Moskwa, doszło do bójki kibiców Spartaka z policją. Sędzia musiał przerwać mecz w ok. 55 min. meczu i piłkarze na parę minut zeszli z murawy.

   Fot. 1. Incydenty z meczu Szynnik - Spartak (30 październik 2013 r.)

   źródło: http://im.kommersant.ru/Issues.photo/CORP/2013/10/30/KMO_111307_04041_1_t211.jpg.

   Mecz wygrał 1-0 Spartak po golu z rzutu karnego wykonanego skutecznie przez Dmitrija Kombarowa, ale nie wynik jest najważniejszy, a to co się stało na trybunach.

   Niewątpliwie nie wpłynie to przychylnie na wizerunek kibicowski w Rosji, przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się w Rosji w 2018 r. i m.in. na stadionie Łużniki w Moskwie, gdzie swoje mecze rozgrywa właśnie Spartak Moskwa.

   W ostatnich dniach Rosja przeżywa kryzys społeczny, po owym incydencie wcześniej Rosja musiała uporać się z naporem młodych etnicznych Rosjan. Wtedy to atakowali w Moskwie i w jej okolicach wszystkich ludzi o rysach kaukaskich i azjatyckich, gdyż jak się później okazało imigrant z Azerbejdżanu Orchan Zejnałow, zabił 10 października młodego Rosjanina, który szedł ze swą dziewczyną. Nastąpiła nagonka i wielka walka z "obcymi".

   Fot.2. Władimir Putin, prezydent Rosji z prezydentem Azerbejdżanu Ilhanem Alijewem

   źródło: http://ru.aravot.am/wp-content/uploads/sites/2/2013/08/%D5%A1%D5%AC%D5%AB%D5%A5%D6%82-%D5%BA%D5%B8%D6%82%D5%BF%D5%AB%D5%B62.jpg.

   Takie incydenty będą mieć miejsce, gdyż kaukazofobia oraz islamofobia wśród etnicznych Rosjan jest bardzo duża i nie sposób z nią walczyć, gdyż wtedy może dojść nawet do wojny domowej. Można przypuszczać, iż Władimir Putin raczej jest po stronie młodych Rosjan, którzy mszczą się na przybyszach z Kaukazu i Azji Centralnej. Mimo, iż obecny prezydent tego nie mówi głośno, to można podejrzewać, iż gdyby mógł to by poparł intencje młodej grupy Rosjan, którzy oni to bronią idei rosyjskości a także religii - prawosławia przeciwko islamowi. Do MŚ 2018, pozostało 5 lat, jednak są dwie prognozy: pierwsza to taka, iż niechęć do 'obcych' przez Rosjan nasili się wraz z ich przybywaniem oraz ich rosnącym przyrostem naturalnym poza ich miejscem zamieszkania m.in. Kaukaz czy Azja Centralna. Druga to taka, iż do tego czasu wszystko się ustabilizuje i walka między Rosjanami a przybyszami ulegnie poprawie i nie będzie dochodziło do rozlewy krwi, jednak ta druga prognoza mało prawdopodobna, gdyż nikt nie przewiduje, że Rosjanie przestaną się interesować losem kaukazczyków i pozwolą im się swobodnie osiadać w stolicy lub w miastach, gdzie większość ludności stanowią etniczni Rosjanie.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   ascalcin
   Czas publikacji:
   środa, 30 października 2013 21:28

Kategorie

Kanał informacyjny

POLECANE STRONY :
Newsy z egzotycznych boisk

Liczniki wizyt