Wpisy

 • sobota, 24 sierpnia 2013
  • Jest taki klub - FK Anguszt Nazrań

   Anguszt Nazrań, jedyny inguski klub piłkarski, to mały, skromny klub z jeszcze mniejszym stadionem ( 3.2 tyś.). Inguszetia obecnie jest jedną z najbiedniejszych republik rosyjskich nie tylko na Kaukazie Północnym, ale także w Federacji Rosyjskiej. W ubiegłym sezonie Anguszt zajęło w 2 dywizji - region południowy: pierwsze miejsce i tym samym zapewniło sobie awans, już drugi historyczny w ciągu 20-letniego istnienia tegoż klubu. Do ostatniej kolejki piłkarze z Nazrania walczyli o awans z Chernomorcem Noworossyjsk, mimo, iż obydwa kluby miały po 69 pkt. to jednak w bezpośrednich spotkaniach między tymi klubami lepszy okazał się klub z Inguszetii.

   Herb klubu z Inguszetii.

   http://pl.futbol24.com/upload/team/Russia/Angusht-Nazran.png

   od 1993 do: Anguszt
   2003: Angusht-Nieftjanik - swoje mecze wtedy rozgrywali w mieście Małgobek (Inguszetia)
   2005: Anguszt 2
        2007-2008: Onguszt
        od 2009: Anguszt
   

    

    Klub w 2005 r. grał po nazwą Anguszt 2, gdyż z mocą prawa rosyjskiego pierwszy skład Anguszt był zlikwidowany i została ogłoszona upadłość, jednak to nie przeszkodziło, aby klub mógł zacząć od najniższej ligi i grać tymi zawodnikami, którzy byli w pierwszym składzie, ale głównie grali to młodzi piłkarze z Anguszta oraz jego wychowankowie.

    

    Fot.2. Kibice Anguszt Nazrań

   źródło: http://www.postpredstvo.ru/new/media/k2/galleries/18845/23.jpg.

   Na stadionie Centralnym im. Rashida Aushewa, który może pomieścić maksymalnie ok. 3.200 widzów, melduje się średnio ponad 2 tyś. ludzi, spowodowane to jest tym, iż nie każdego stać na bilet oraz brak wielkiego zainteresowania w Inguszach tym klubem, większość Inguszy kibicuje czeczeńskiemu, Terekowi Groznemu lub dagestańskiej Anży Machaczkale.

    

   Frekwencja :

   7 lipca 2013: Neftekhimik - 1.5 tyś.

   28 lipca 2013: Luch Vladivostok - 1.5 tyś.

   7 sierpnia 2013: Rotor Wołgograd - 1.5 tyś.

   18 sierpnia 2013 : Arsenał Tuła - 2 tyś.

     Można wysnuć wniosek, iż na mecze przychodzi stała grupka kibiców na mecze Anguszta, Nazrań do 2000 r. stolica Inguszetii, od tego momentu stolicą Inguszetii został Magas, leżący nieopodal od Nazrania. Miało to na celu odbudowę zniszczonego Nazrania oraz oddalenie nieco stolicy z prezydentem Rusłanem Auszewem od rep.czeczeńskiej, gdzie trwała już druga wojna czeczeńska.

   Fot.3. Banner wspierający piłkarzy

   ( Anguszt, my z Tobą! Wiara, Nadzieja, Przyszłosć!)

    źródło: http://bezformata.ru/content/Images/000/042/747/image42747190.jpg.

    Piłkarze tak naprawdę nie mają szans na sporą karierę, gdyż niektórzy nie są zawodowymi piłkarzami, a ci którzy trenują zawodowo to niestety nie mają takie umiejętności jak ich koledzy z sąsiedniej Czeczenii czy Dagestanu. Piłkarze Anguszta, raczej nie będą kupieni ani zauważeni przez prezesa Tereka, R.Kadyrowa lub Anży, S.Kerimowa, gdyż obaj prezesi mają na tyle funduszy, że mogą sobie pozwolić na zatrudnienie o klasę lepszych zawodników, aniżeli kogoś z klubu z Nazrania. Transfery nie są imponujące ze względu na brak funduszy, to przychodzą piłkarze za darmo, tacy, którzy mają ponad 30 lat oraz tacy, którzy nie ogrywali się w rezerwach np. Anży czy Tereka. Zazwyczaj transfery piłkarzy są z pobliskich kaukaskich klubów m.in. z FK TiumenCzernomorets Noworossyjsk czy Maszuk KMV Pjatigorsk (Kraj Stawropolski). Można przypuszczać, iż Anguszt z takim składem jaki posiada to raczej nie zagości na długo w pierwszej lidze rosyjskiej i niestety nie będzie w stanie sprostać takim klubom jak m.in. Torpedo Moskwa, Lucz Władywostok lub Ałanija Władykaukaz, byłym klubom z ekstraklasy rosyjskiej.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   ascalcin
   Czas publikacji:
   sobota, 24 sierpnia 2013 15:41
 • poniedziałek, 12 sierpnia 2013

Kategorie

Kanał informacyjny

POLECANE STRONY :
Newsy z egzotycznych boisk

Liczniki wizyt