Wpisy

 • poniedziałek, 20 maja 2013
  • Niebezpieczny Dagestan

   W dniu 20 maja 2013 roku, doszło do wybuchów w stolicy Dagestanu, Machaczkały.

   Eksplozja w Machaczkale, 26 osób zostało rannych, według RIA "Dagestan" i szefa lekarzy Narodowego Centrum Medycyny i katastrof, Kazanfara Kurbanowa.

   "Według wstępnych danych, liczba ofiar wyniosła 26 osób.(...)"

   

   źródło: http://www.riadagestan.ru/news/2013/5/20/157335/

    

   Położenie Dagestanu na terenie F.Rosyjskiej

   Dagestan, to sąsiednia republika z Czeczenią, która nadal jest niespokojną republiką, mimo zakończenia operacji antyterrorystycznej rozpoczętej w Czeczenii na początku września 1999 roku. Można domniemywać, iż za zamachem mogą stać, bojownicy z głównego obozu D.Umarowa, który jest za tym, by na Kaukazie Północnym utworzyć, Emirat Kaukaski o który tak walczą bojownicy od końca października 2007 roku.

    

   źrodło zdjęcia: http://www.learner.org/workshops/geography/maps/Dagestan-map1.jpg

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   ascalcin
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 20 maja 2013 14:16
 • piątek, 17 maja 2013
  • Gepardieu u Ramzana Kadyrowa - co z tego może wynikać ?

   Ramzan Kadyrow znany ze swoich zachcianek zaprosił 24 lutego bieżącego roku do swojej posiadłości i do Czeczenii, Gerarda Depardieu ( francuski aktor, który przyjął obywatelstwo rosyjskie, po tym jak nałożono podatek 75% we Francji od dochodów, najbogatszych francuzów). Obaj panowie podczas tej wizyty nie szczędzili sobie wspólnych zdjęć dla prasy nie tylko czeczeńskiej ale także rosyjskiej, która była obecna podczas obecności w Czeczenii, słynnego aktora z Francji.


   Gerard Depardieu, był wręcz zaskoczony pięknymi widokami w Czeczenii i ogłosił opinii publicznej, iż chciałby nakręcić tutaj film i na pewno nie raz wróci do tej republiki. Z kolei R.Kadyrow, zaoferował aktorowi z Francji z rosyjskim paszportem, mieszkanie pięciopokojowe oraz został honorowym obywatelem republiki czeczeńskiej.

   Ramzan Kadyrow i Gerrard Depardieu w posiadłości Kadyrowa

    

   W odpowiedzi na pytanie tytułowe, zadane w tytule artykułu "co z tego wyniknie" ? Niewątpliwie wydarzenie może być ważne z dwóch powodów: pierwszy - z finansowego punktu widzenia, gdyż to może spowodować większe zainteresowanie tą republiką wśród inwestorów i bogatych biznesmenów. drugi - dobra promocja republiki pod względem turystycznym, Czeczenia ostatnimi czasy otworzyła się na turystów kusząc swoją m.in. odnowioną stolicą - Groznym, która została doszczętnie zniszczona przez I i II W.Czeczenską oraz sercem Czeczenii, meczetem największym w Europie, mogącym pomieścić ok.10 tyś. wiernych wyznawców islamu.


   Także, należy spodziewać się, iż po M.Tysonie, J.C.Van Damme i G.Depardieu, reprezentacji Brazylii w piłce nożnej, na pewno jeszcze pojawi się w tej republice nie jedna znana postać, która zostanie zaproszona przez Ramzana Kadyrowa, który kocha bogactwo i "lubi" być dobrym znajomym kogoś, kogo oglądał jeszcze nie tak dawno, tylko dzięki uprzejmości kwadratowego pudełka zwanego telewizorem.

   Zdaje się, iż Depardieu spodobało się w Czeczenii


   źródła zdjęć: http://de.rian.ru/images/26560/31/265603103.jpg, http://cdn4.spiegel.de/images/image-465637-galleryV9-pcpz.jpg

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   ascalcin
   Czas publikacji:
   piątek, 17 maja 2013 17:23
  • W Czeczenii, plakaty poparcia dla młodszego z braci Carnajew

   W ostatnich dniach można zaobserwować, akcję przyklejania plakatów zawierające poparcie dla jednego z zamachowców, Dżochara Carnajewa.

   " Plakaty z wyrazami poparcia dla Dżochara Carnajewa, oskarżonego o dokonanie wraz ze starszym bratem zamachu bombowego podczas maratonu w Bostonie 15 kwietnia, pojawiły się na ścianach domów w stolicy Czeczenii, Groznym. "

   źródło: interia.pl

   Boston, 15 kwietnia 2013, tuż po zamachu na końcowym odcinku maratonu


   Niewątpliwie, autorami mogą być ludzie, którzy są przeciwnikami obecnego prezydenta Czeczenii, Ramzana Kadyrowa. Oczywiście z ludności cywilnej nikt się nie przyzna do rozklejania plakatów, gdyż ujawnienie swej tożsamości, może mieć wymierne skutki nie tylko ze strony Ramzana Kadyrowa, ale i nawet Władimira Putina. Na pewno to nie jest nikt z otoczenia Ramzana Kadyrowa, gdyż dzień po zamachu wykonany przez braci Carnajewów, obecny prezydent Czeczenii potępił tego typu akcje, mające na celu destabilizować bezpieczeństwo i wywołanie niepewność i strach wśród ludności cywilnej. Omawiana akcja z rozklejaniem plakatów, ma na celu tylko, popsuć opinię R.Kadyrowa oraz wywołać wściekłość u W.Putina, który nie pozostawi tych wybryków bez komentarza i krótkiej rozmowy z R.Kadyrowem, w celu wyjaśnienia tych incydentów.

   Więcej o zamachu na mecie maratonu w Bostonie : http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/dzochar-i-tamerlan-mieli-uderzyc-w-dzien-niepodleglosci,323016.html

    

   źródło zdjęcia: http://nationalpostnews.files.wordpress.com/2013/04/boston_marathon-explosions-2.jpg?w=620

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   ascalcin
   Czas publikacji:
   piątek, 17 maja 2013 17:15

Kategorie

Kanał informacyjny

POLECANE STRONY :
Newsy z egzotycznych boisk

Liczniki wizyt