Wpisy

 • piątek, 27 kwietnia 2012
  • Był taki klub ... Tiekstilszczik Kamyszyn

   W 1958 roku pracownicy zakładów tekstylnych i bawełnianych założyli przyzakładowy klub Tiekstilszczik Kamyszyn za zgodą kierownika zakładu. Pierwszy występ pracowników włókienniczych w wielkich ligach nie przeszedł niezauważony, i zrobił najbardziej korzystne wrażenie na szerszej społeczności piłkarskiej w Rosji. W 2009 roku mer Kamyszyna podał decyzję o rozwiązaniu prawnym klubu, jednak młodzi kibice i ludzie wzięli sprawę w swoje ręce i aktywowali klub i od tego momentu klub gra w rozgrywkach ligowych okręgu Wołgogradzkiego, radząc sobie dobrze jak nie pierwsze to drugie miejsce w trakcie trwania rozgrywek.

   Logo zespołu z Kamyszyna

   Od 1991 roku zespół grał w najwyższej lidze rozgrywkowej dość z dobrym powodzeniem w sezonie 1993 roku zajął 4 miejsce i to mu dało grę w P.UEFA wówczas, zaczynając dobrze swoją przygodę z P.UEFA w sezonie 1994/1995 wygrywając w dwumeczu z Węgierskim Békéscsaba, jednak później klub trafił na Francuski FC Nantes przegrywając w dwumeczu z bilansem aż 4-1. Wszystkie mecze Tiekstilszczika były rozgrywane ze względów na stadionie Dynama Moskwa, gdyż stadion w Kamyszynie nie spełniał wymogów UEFA i od tamtej pory przebudowano stadion tak by w przyszłości spełniał wymogi UEFA oraz kolejnym powodem odmowy był brak lotniska w pobliżu miasta nie pomogły apele, aby piłkarze przeciwników lądowali na wojskowym lotnisku w Kamyszynie. W 1994 roku do Kamyszyna na mecz przyjechała drużyna Palmeirasu i wygrała 0-3, ale wynik nie popsuł nastrojów w zespole.

   Piłkarze Tiekstilszczika i Palmeirasu na wspólnej fotografii ( 17 czerwiec 1994 ) 

   W sezonie w 1996 roku, zespół pokazał spektakularny futbol, ​​ostatecznie zajął dopiero 10 miejsce w lidze, ze względu na kryzys gospodarczy nie był to jednak zły wynik. Na mecze przychodziło czasem po 13 tyś widzów, a średnia frekwencja na meczach wynosiła ok. 10,5 tyś. widzów na mecz, co było rekordem w najwyższej lidze rozgrywkowej w przeliczeniu na jednego mieszkańca! W sezonie 1996/97 klub spadł z najwyższej ligi, odeszli najlepsi piłkarze klubu, a rok później klub spadł z drugiej ligi i tym samym Tiekstilszczik zaczynał grę w lidze okręgowej, a gdy sponsor holding energetyczny RAO JES się wycofał, wtedy klub już całkiem upadł spadając do drugiej dywizji okręgu Wołgogradzkiego.

   Mecz ligowy, Spartak - Tiekstilszczik 4-1 ( 26.03.1994 ) 

   Stadion zbudowano w 1973 roku w miejsce wąwozu napełnionego wodą, postawiono wtedy boisko i małą platformę na 1,2 tyś widzów, później w latach 80-tych rozszerzono obiekt i już stadion mógł pomieścić ok. 3 tyś widzów z czasem stadion zaczynał się rozrastać i do roku 1993/1994, stadion mógł pomieścić max.15 tyś widzów, jednak ostatni remont był w latach 2003/2004, który polegał tylko i wyłącznie na instalacji plastikowych krzesełek. Teraz całkowita pojemność areny to ok. 10 tyś. miejsc, a jeśli jest jakaś konieczność z powodu koncertu czy wiecu wyborczego to wtedy stadion może pomieścić 12 tyś. widzów. Na mecze przychodziło dość mało widzów, rekord jedyny jaki odnotowano to był w roku 1993 przeciwko Spartakowi Moskwa, gdzie wtedy wówczas zasiadło na obiekcie 16,3 tyś widzów w pierwszej najwyższej klasie rozgrywkowej w Rosji.

    

   Kibice w latach 80tych w trakcie świetności Tiekstilszczika Kamyszyn

   Największe ostatnie frekwencje na meczach Tiekstilszczika Kamyszyn :

   31.10.2008 z : Torpedo Władimir - 2 tyś widzów

   26.08.2007 z : Drużba Majkop - 1,5 tyś widzów

   17.07.2007 z : KaukazTransGaz 2005 - 1 tyś widzów

   przeważnie ostatnimi czasy frekwencja wynosiła od 100 do 700 widzów, wliczając oczywiście pojedynczych kibiców gości.

    

   Obecni kibice na meczu drużyny z Kamyszyna

   Tiekstilszczik Kamyszyn to kolejny zespół po Rotorze Wołgograd czy Żemczużynie Soczi, który musiał/musi grać od amatorskiej ligi rosyjskiej z różnych powód, gdzie jeszcze nie tak dawno grali na salonach europejskich czytaj Rotor i Tiekstilszczik ...

   źródła zdjęć: infokam.su/vid87.livejournal.com/greatfootball.com.ua/soccer.obninsk.ru/fanat1k.ru

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   ascalcin
   Czas publikacji:
   piątek, 27 kwietnia 2012 12:36

Kategorie

Kanał informacyjny

POLECANE STRONY :
Newsy z egzotycznych boisk

Liczniki wizyt